Kérdése van? Több darabot vásárolna, de nincsen raktáron? Hívjon minket! +36203346464
Kérdése van? +36203346464
OGYI engedéllyel rendelkező gyógyhatású készítmény.
Az 1980-as években nem volt még számítógép és Afrikában még könyvtárak sem, amik tudományos leírásokat tartalmaztak volna a gyógynövényekről. Sikerült rátalálni egy Afrikai Gyógynövény gyűjteményre, amiből fénykép után azonosítani lehetett a növény latin nevét. Ö volt az Euphorbia hirta L, ennek ismeretében már lehetett az európai nagyvárosok könyvtáraiban szakirodalmakat keresni és sok mindent megtudni az Euphorbia növénycsaládról és abban az Euphorbia Hirtáról.
Az Euphorbia növénycsalád közel 1600 növényt tartalmaz, amiből 90 százalék, vagy annál is több mérgező. Az Euphorbia Hirta nagy meleget és sok vizet igényel, lelőhelye a trópusi zöld övezet.
Nem tartalmaz mérgező hatóanyagot és nagyszámú a gyógyító hatóanyag összetevője.
Fájdalomcsillapító hatás:
A trópusi lakos a fájó ízületeit, égési sebeit, fájó , repedezett talpát, bőrét, a növény leveleivel borogatja, belső szervi fájdalmait a növény forrázatával kúrálja A fájdalomcsillapító és görcsoldó hatást Tudományos kutatási eredményeivel bizonyítja az Euphorbia hirta fájdalomcsillapító és görcsoldó hatását Prof. Jean Marie Pelt a La Lettre című folyóiratban megjelent cikkében 1974-ben.
Antivirális hatás:
A népgyógyászat a vírusos herpeszt, övsömört az Euphorbia hirta friss leveleivel borogatja az influenzát és a trópusokon a fertőzéseket a növény forrázatával kúrálja. . Igazoló szakirodalom Yeffrey, J.Aresés társai állításuk szerint az Euphorbia Hirta forrázata ajánlott léguti panaszok, asztma, , bélműködési zavarok, hányinger, , hasmenés ellen. A növény gyógyhatásai antibakteriális, antivirális, és rák ellenes.
Daganat visszafejlesztő hatás:
A belső szervi polipok és a daganatos betegségek esetén a népgyógyászat leghatásosabb ellenszerének az Euphorbia hirtát ajánlja és a beteg 6-8 g növény forrázatát igya meg naponta és a kiázott növényt is egye meg.
Gyulladás gátló hatás:
Az őslakosok isszák a növény forrázatát, vagy eszik a zöld növényt az ételükbe keverve, ha húgyhólyaggyulladásuk, petefészek gyulladásuk, prosztatagyulladásuk, bélgyulladásuk vagy epehólyag gyulladásuk van. Borogatják begyulladt sebeiket a növény zöld leveleivel, bekenik a rovarcsípéseiket és pattanásaikat a növény eltépett szárának a tejnedvével Tudományos irodalom, ami igazolja az Euphorbia hirta gyulladás gátló hatását pl.: Marie-Claire Lanthers, és társai, Laboratoire Dolisos ,1990
Antibakteriális hatás:
Az afrikai őslakosok a növény forrázatával gyógyítják a gyomorfekélyt, a nemi betegségeket, véres hasmenést, bőrfelületi fertőzéseiket. Az antibakteriális hatást alátámasztó szakirodalom pl. a Fitoterapia nevű tudományos folyóiratban megjelent közlemény, amiben AO AJAO 1984-ben tudományos kísérletek leírásával bizonyítja az Euphorbia hirta antibakteriális hatását.
Az Euphorbia hirta gazdag hatóanyag tartalmával magyarázható a viszonylag nagyszámú gyógyhatása. A népgyógyászat tapasztalta és a tudományos kutatások bizonyították az Euphorbia hirta különböző hatásait.
Nyilvántartási szám: OGYI-580-1995